Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se është
prekur nga imazhet e largimit të kolonëve hebrenj nga Rripi i Gazës.
Por, Sharon tha se abuzimet e drejtuara drejt forcave të sigurisë do duhej t'i drejtoheshin atij e jo forcave të sigurisë.
"Dua t'i apelojë cdokujt që të mos sulmojnë ushtaret dhe ushtarët, policet dhe policët, dhe mos i fajësoni ata dhe mos i vështirësoni punën atyre. Mos i lëndoni ata. Më fajësoni mua. Unë jam përgjegjës për këtë", ka thënë Sharon. Ai i bëri këto komente, derisa forcat e sigurisë po evakuojnë me forcë kolonët, që nuk respektuan afatin për t'u larguar vullnetarisht deri në mesnatë.
XS
SM
MD
LG