Ndërlidhjet

DAKË


Bomba të vogla kanë shpëthyer përnjëherësh në disa qytete të Bangladeshit, përfshirë edhe kryeqytetin Daka. Policia tha se një person është vrarë dhe të paktën 38 të tjerë janë lënduar.
Raportohet për më shumë se 60 shpërthime. Policia ka arrestuar të paktën 6 persona në lidhje me incidentet, ndërkohë askush s'ka marrë përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG