Ndërlidhjet

MOSKË


Moska tha se kundërshton përdorimin e forcës për të ndërprerë programin bërthamor të Iranit, duke thënë se kjo do të sillte "pasoja serioze dhe të paparashikueshme". Deklarata është bërë nga Ministria e Jashtme Ruse, pasi që presidenti Bush sugjeroi se forca ushtarake është një opsion për t'i bërë presion Teheranit që të braktisë programin e tij nuklear.
XS
SM
MD
LG