Ndërlidhjet

MADRID


Policia në Serbi ka arrestuar një të dyshuar kryesor për sulmet terroriste të vitit të kaluar në Madrid, që lanë të vdkeur 191 persona, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Spanjës.
I dyshuari është identifikuar si Abdelmajid Bouchar, marokien 22 vjecar. Bouchar jetonte në Beograd nën emrin Midhat Salah dhe kishte pasaportë false irakiane, thuhet në deklaratën e ministrisë.
XS
SM
MD
LG