Ndërlidhjet

PODGORICË


Një ish ministër serb i Bosnjes i akuzuar për financimin e të akuzuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq, është arrestuar në Mal të Zi. Momcilo Mandiq, që ka shërbyer në qeverinë e Karaxhiqit, është arrestuar në Budvë. Ai akuzohet për përvetësime dhe mashtrime.
XS
SM
MD
LG