Ndërlidhjet

SARAJEVË


Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare Paddy Ashdown, tha se institucionet e dobëta lokale kanë bërë që Bosnja të kthehet në një parajsë për trafikimin e drogës dhe mjeteve ilegale. Ashdown ka thënë se deri tash Bosnja ka dështuar të vë kontroll adekuat mbi substancat kimike që përdoren për të fituar heroinën.
XS
SM
MD
LG