Ndërlidhjet

BAGDAD


4 ushtarë amerikanë dhe 4 ushtarë irakianë janë vrarë në dy sulme të ndara në veri dhe perëndim të Irakut.
Ushtria amerikane dhe se 4 pjesëtarë të saj janë vrarë nga një bombë skaj rrugës në Samarra. Ndërsa, ushtarët irakianë janë vrarë në Falluja nga një granatë dore.
XS
SM
MD
LG