Ndërlidhjet

KËLN\GJERMANI


Papa Benedikti ka arritur në qytetin gjerman të Këln në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, që kur u zgjodh në krye të Kishës Katolike.
Ai do të kalojë 4 ditë në Këln, në Kongresin e Ditës Botërore të të Rinjve.
"Takimi me kaq shumë të rinj është shenjë e vitalitetit të kishës. Jam i lumtur që jam mes të rinjve dhe me vullnetin e Zoti të përkhraë fatin e tyre dhe të jetësojë shpresat e tyre", tha Ppa Bendikeit i XVI.
XS
SM
MD
LG