Ndërlidhjet

ISLAMBAD


Pakistani ka votuar sot për fazën e parë të zgjedhjeve lokale, në mes të forcave të rrepta të sigurisë me 80 mijë ushtarë dhe policë të pozicionuar rreth vendvotimeve. Policia tha se 7 persona janë vrarë dhe 80 të tjerë janë plagosur nga përleshjet mes përkrahësve të kandidatëve rivalë.
XS
SM
MD
LG