Ndërlidhjet

HAGË


Ish zëvendëspresidenti serb dhe njëherësh kreu i radikalëve serbë, Vojisllav Sheshel ka dëshmuar sot në gjyqin e Sllobodan Millosheviqit, me kërkesë të të akuzuarit. Shesheli, i cili gjithashtu është i akuzuar nga Gjykata e Hagës për krime lufte, gjatë dëshmisë fajësoi perëndimin për luftën në Kosovë. Ai ka shtuar se Beogradi synonte zgjidhjen paqësore të konfliktit.
Shesheli ka akuzuar vendet anëtare të NATO-s se të vetmin qëllim për ndërhyrjen në Kosovë kanë pasur stacionimin e trupave të tyre në këtë pjesë të rajonit.
XS
SM
MD
LG