Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat e sigurimit të Izraelit kanë vazhduar sot evakuimim me forcë nga Rripi i Gazës, të kolonëve që kundërshtojnë planin për tërheqje të kryeministrit Ariel Sharon.
Forcat e sigurimit hynë sot në Gadid, një komunitet i vogël fernmersh hebrenj, ku disa familje kolonësh dhe përkrahësit ultra-nacionalistë nuk pranojnë të largohen.
Zyrtarët thanë se 17 nga 21 kolonitë në Gazë tashmë janë evakuuar.
XS
SM
MD
LG