Ndërlidhjet

PRAGË


Ish presidenti çek Vasllav Havel dhe një numër personalitetesh botërore kanë kërkuar nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të miratojnë një strategji të përbashkët pro forcave demokratike në Bjellorusi. Grupi në fjalë është themeluar së fundi nga Haveli dhe Dalai Lama.
XS
SM
MD
LG