Ndërlidhjet

MOSKË


Ekspertët rusë kanë kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të ndihmojnë përpjekjet që po bëhen në Rusi për të kufizuar dhe luftuar gripin e shpezëve.
Ky virus është shfaqur në së paku 40 fshatra rusë dhe pjesë të Kazakistanit, derisa nga migrimi i zogjve rrezikohet të shpërndahet dhe në pjesë të tjera të botës, në veçanti në Evropë dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG