Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEOGRAD


Ministri i jashtëm kinez Li Zhaoxing po qëndron në Beograd për t'u takuar me zyrtarët e Serbisë dhe Malit të Zi. Li është takuar me homologun e tij serb Vuk Drashkoviq, dhe takohet edhe me presidentin serb Boris Tadiq. Në një deklaratë nga Ministria e Jashtme në Beograd thuhet se bisedimet me Drashkoviqin janë fokusuar në mundësitë e përmirësimit të raporteve bilaterale, si dhe për çështjet tjera ndërkombëtare me interes të përbashkët.
XS
SM
MD
LG