Ndërlidhjet

BAGDAD


I dërguari special i Kombeve të Bashkuara i kërkoi Irakut që të rishqyrtojë zbatimin e ekzekutimeve të para të dënimeve me vdekje që nga rënia e Sadamit.
Ashraf al Qadi në një deklaratë ka shprehur keqradhjen e thellë rreth vendimit të qeverisë së Irakut që të ekzekutojë tre persona të akuzuar për rrëmbime, vrasje dhe dhunime.
XS
SM
MD
LG