Ndërlidhjet

PEKIN


Parshutistët rusë dhe kinezë kanë ateruar sot në bregdetin verilindor të Kinës, derisa 9 mijë ushtarë nga të dyja vendet kanë filluar fazën e dytë të stërvitjeve ushtarake.
Ushtrimet e sotme në gadishullin e Shandongut, në Detin e Verdhë, kanë të bëjnë me inskenimin e nje aterimi të forcave të përbashkëta për të rivënë rregull në një vend të imagjinuar.
XS
SM
MD
LG