Ndërlidhjet

MADRID


Mbreti Juan Carlos dhe anëtarët tjerë të familjes mbretërore të Spanjës udhëhoqën funeralin shtetëror për 17 ushtarët spanjollë të mbytur në një aksident me helikopter në Afganistan.
Rrëzimi i së martës mbyti 17 trupat spenjolle të misionit të NATO-së në Afganistan dhe kjo ishte humbja më e madhe e trupave te NATO-s në këtë vend.
XS
SM
MD
LG