Ndërlidhjet

ASHGABAT


Zyrtarët e Turkmenistanit thanë se rojat kufitare kanë arrestuar dy iranianë, që po mundoheshin të kalonin ilegalisht 100 kilogramë opium, të ngarkuar në gomarë.
Qeveria e Turkmenistanit tha se reth 1 300 kilogramë opium, hashish dhe marihuanë ësstë konfiskuar nga autoriretet vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG