Ndërlidhjet

BAGDAD


Qeveria irakiane ka mbrojtur pozicionin e saj për mbajtjen në fuqi të dënimit me vdekje, pasi sipas burimeve qeveritare "vendi përballet me një situatë ku njerëzit po vriten dhe qeveria duhet të përgjigjet në mënyrë të përshtatshme". Kombet e Bashkuara kanë kërkuar nga Bagdadi që të heqë dënimin me vdekje.
Ndërkaq burimet zyrtare irakiane bëjnë të ditur se aktualisht gjenden të arrestuar 280 luftëtarë të huaj të përfshirë në akte terroriste në vend.
XS
SM
MD
LG