Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad ka akuzuar Bashkimin Evropian "për politika shtypëse dhe të padrejta" ndaj Iranit. Më tej në një fjalim në parlament ai shtoi se Brukseli "po injoronte të drejtat e ligjshme të Iranit". Ahmadinexhad ka paraqitur para Parlamentit qeverinë e re të Iranit, e cila përbëhet nga mbështetësit e linjës së ashpër.
XS
SM
MD
LG