Ndërlidhjet

KABUL


Katër ushtarë amerikane janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombe në rajonin e Zabulit. Incidenti ndodhi derisa trupat amerikane ishin të përfshira në një aksion kundër militantëve. Njoftohet se guerrilët talibanë kanë vrarë një klerik pro qeveritar në rajonin e Kandaharit në Afganistan. Talibanët kanë bërë cak të tyre klerikët myslimanë që mbështesin qeverinë afgane.
XS
SM
MD
LG