Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Grupet që përfaqësojnë grupimet etnike dhe religjioze të Irakut kanë filluar bisedimet rreth projekt-kushtetutës. Sot skadon afati i dytë për t'i dorëzuar dokumentin parlamentit. Ende mbesin ndasitë rreth federalizmit, rolit të islamit dhe ndarjes se pasurisë kombëtare të naftës.
Ndërkohë, nga dhuna e fundit, në Irak janë vrarë 8 policë irakainë dhe një ushtar amerikan.
Dy ushtarë tjerë amerikanë kanë humbur jetën në një aksident me automjet gjatë stërvitjeve ushtarake.
XS
SM
MD
LG