Ndërlidhjet

PRAGË


Shifra e të vdekurve nga stuhitë që kanë goditur Rumaninë është ngritur në 16, dhe dy persona konsiderohen të zhdukur. Në Kinë, nga vërshimet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vdekur 15 persona. Portugalia, ndërkaq ka kërkuar ndihmën e Bashkimit Evropian për luftuar djegien masive të pyjeve në këtë vend.
XS
SM
MD
LG