Ndërlidhjet

PRISHTINË


Banorët e Graçanicës dhe të Perteshit, të cilat janë paraparë të jenë qendra të reja provuese komunale, e kanë kundërshtuar sot planin e Qeverisës së Kosovës për decentralizimin, duke kërkuar që në këto komuna, shumicë serbe të jetë qartë mbizotëruese.
Kjo është bërë e ditur pas një takimi të banorëve të këtyre vendbanimeve me përfaqësues të Listës Serbe për Kosovën e Metohinë.
XS
SM
MD
LG