Ndërlidhjet

PODGORICË


Drejtori i Grupit Ndërkombëtar të Krizave James Lion ka vlerësuar se Mali i Zi mund të shkojë më shpejt drejt Bashkimit Evropian se sa Serbia, nëse i përmbush kriteret e domosdoshme për anëtarësim në union.
"Serbia mund të luajë rol kryesor për stabilitetin e rajonit, nëse heq dorë nga pretendimet territoriale ndaj fqinjve dhe të ndërpresë betejat territoriale dhe nacionaliste të viteve 90-ta të shekullit të kaluar", ka vlerësuar Lajon për të përditshmen "Republika" të Podgoricës.
XS
SM
MD
LG