Ndërlidhjet

SEUL


Forcat amerikane dhe koreano-jugore, i filluan sot stërvitjet e përvitshme ushtarake, në të cilat marrin pjesë rreth 10 mijë trupa amerikane.
Sivjet stërvitjet mbahen në një kohë të ndjeshme, një javë para vazhdimit të bisedimeve ndërkombëtare që kanë për qëllim t'i japin fund programit bërthamor të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG