Ndërlidhjet

TIRANË


Dy kandidatët demokratë, Genc Ruli në zonën elektorale numër 90 në Gjirokastër dhe Ilir Bano në zonën 64 në Fier, kanë fituar kundrejt rivalëve socialistë Magbule Çeço dhe Ethem Ruka, pas raundit të dytë të zgjedhjeve, që u mbajtën dje në 3 zona elektorale në Shqipëri.
Votat po vazhdojnë të numërohen edhe në zonën elektorale numër 2.
Kreu i demokratëve Sali Berisha sot e ka deklaruar fitoren e Partisë Demokratike në të tre zonat ku u bë rivotimi, duke shtuar se javën e ardhshme do t'i shpallë emrat e kabinetit të ri qeveritar.
XS
SM
MD
LG