Ndërlidhjet

SHANGAI


Trupat ruse dhe kineze kanë filluar stërvitjet e përbashkëta ushtarake në veri të Kinës.
Në ushtrimet e quajtura " Misioni i paqes 2005" marrin pjesë 7 mijë ushtarë kinezë dhe 1800 trupa ruse, si dhe anije dhe aeroplanë ushtarakë.
XS
SM
MD
LG