Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes Shaul Mofaz ka pohuar se Izraeli dhe Egjipti kanë arritur një marrëveshje, që 750 trupa egjiptase të marrin kontrollin në korridorin kufitar mes Egjiptit dhe Gazës.
Zëvendëskryeministri Shimon Peres e quajti të rëndësishme marrëveshjen:
"Sipas marrëveshjes egjiptasit do të mundohen, që të pengojnë kontrabandimin e armëve nga ana e tyre me 750 trupat e tyre, që do të jenë të armatosur në një nivel të caktuar", tha Peres.
Nuk dihet se cfaër përgjegjësie do të kenë forcat palestineze ne anën kufitare të Gazës.
XS
SM
MD
LG