Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët provinicalë të Zabulit, thanë sot se ushtarët amerikanë dhe të qeverisë afgane kanë vrarë 6 militantë të dyshuar talibanë dhe kanë konfiskuar bomba gjatë një bastisje në një depo.
Dhuna në provincën jugore të Zabulit është fundit në valën e dhunës, që po ngjet para zgjedhjeve parlamentare të 18 shtatorit.
XS
SM
MD
LG