Ndërlidhjet

KARAKAS


Qeveria e Venezuelës ka dënuar një transmetues amerikan të krishterë që bënte thirrje për vrasjen e presidentit të Venezuelës Hugo Chavez.
Nënpresidenti Jose Vincente Rangel ka kërkuar, që autorietet amerikane të ndërarrin masa kundër Pat Robertsonit, dhe kanë quajtur deklaratën e tij si terroriste.
XS
SM
MD
LG