Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një i dërguar i Shteteve të Bashkuara për krimet e luftës do të arrijë në Serbi që të bëjë presion për arrestimin e ish komandantit serb të Bosnjes Ratko Mlladiq dhe të kërkuarve tjerë nga Tribunali i Hagës.
Ambasadori amerikan Pierre Richard Prosper, do të takohet me liderët kryesorë të Boegradit si dhe me prokurorët dhe gjykatësit, që merren me krimet e luftës të kryera gjatë luftërave të Ballkanit në vitet e 90-ta.
XS
SM
MD
LG