Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica ka kërkuar nga një aelat i koalicionit që ta përkrahë qeverinë ose të largohet nga koalicioni, disa ditë pasi partia refuzoi të përkrahë një legjislacion të rëndësishëm.
Në një deklaratë Koshtunica ka kritikuar socaldëmokratët, dukë thënë se një parti nuk mund të jetë edhe në pushtet edhe në opozitë.
Koshtunica ka kërkuar që të gjithë zyrtarët socialdemokartë të japin dorëheqje nga postet, që i mbajnë në institucionet shtetërore dhe partia ta lëshojë edhe formalisht koalicionin.
XS
SM
MD
LG