Ndërlidhjet

NAMPA\IDEHO


Presidenti George Bush duke iu përgjigjur kritikave dhe thirrjeve për tërheqjen nga Iraku, ka përsëritur se Shtetet e Bashkuara do të qëndrojnë atje derisa ta fitojnë luftën kundër terrorizmit:
"Një tërheqje e menjëhershme e trupave tona nga Iraku dhe Lindja e Mesme do t'i trimëronte terroristët dhe do të krijonte një terren për të nisur më shumë sulme kundër Amerikës dhe vendeve të lira. Përderisa të jem unë president, ne do të qëndrojmë, do të luftojmë dhe do ta fitojmë luftën kundër terrorit", tha presidenti Bush para Gardës Kombëtare dhe familjarëve të tyre në qytetin Nampa të shtetit të Idehos.
XS
SM
MD
LG