Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 15 persona janë vrarë sot, kur kryengritësit e armatosur me raketa dhe armë kanë sulmuar forcat e sigurisë në Bagdadin perëndimor.
Zyrtarët e policisë thanë se në mesin e të vrarëve janë 10 civilë dhe 3 policë.
Raportohet se polica ka vrarë dy kryengritës, ka arrestuar dy të tejrë dhe ka konfiskuar 4 vetura të mbushura me armë. Më shumë se 40 persona tjerë janë palgosur në luftime. Po sot, zëvendësministri i drejtësisë i ka shpëtuar një atentati, nga i cili janë vrarë 4 truprojat e tij.
XS
SM
MD
LG