Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri izraelit i mbrojtjes Shaul Mofaz ka pohuar se Izraeli dhe Egjipti kanë arritur një marrëveshje, që 750 trupa egjiptase të marrin kontrollin në korridorin kufitar mes Egjiptit dhe Gazës.
Zëvendëskryeministri Shimon Peres e quajti të rëndësishme marrëveshjen. Nuk dihet se cfarë përgjegjësie do të kenë forcat palestineze ne anën kufitare të Gazës.
XS
SM
MD
LG