Ndërlidhjet

KANDAHAR


11 të dyshuar talibanë kanë vdekur në dy sulme te ndara të trupave amerikane dhe afgane, para zgjedhjeve parlamentare të Afganistanit.
Nuk njoftohet për dëme mes trupave amerikane apo afgane. Militantët nga regjimi i rrëzuar taliban kanë nisur sulmet para zgjedhjeve të 18 shtatorit.
XS
SM
MD
LG