Ndërlidhjet

BEOGRAD


I dërguari i Shteteve të Bashkuara për krimet e luftës Pierre Richard Prosper ka i përsëritur Serbisë dhe Malit të Zi thirrjen për t'i kapur dy ish-zyrtarët e lartë serbë të Bosnjes, të akuzuar për krime lufte.
Prosper ka thënë se unioni Serbi Mal I Zi nuk duhet të lëviz kah Bashkimi Evropian ose NATO-ja pa i kapur Radovan Karaxhiqin dhe Ratko Mlladiqin.
XS
SM
MD
LG