Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrorv, ka bërë të ditur se katërshja diplomatike për Lindjen e Mesme pritet të takohet muajin e ardhshëm për të diskutuar zhvillimet e fundit pas tërheqjes së Izraelit nga Rripi i Gazës.
Katërshja diplomatike përfshin Kombet e Bashkuara, Bashkimin Evropian, Shtetet e Bashkuara dhe Rusinë.
Lavrov është takuar gjatë ditës në Moskë me ministrin e jashtëm të Autoritetit palestinez, Naser al Kidëa.
XS
SM
MD
LG