Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ambasadori amerikan në Kombet e Bashkuara po kërkon nga vendet anëtare të përshpejtojnë bisedimet për një projekt marrëveshje mbi reformat në organizatën botërore.
John Bolton i ka kujtuar përmes një letre homologëve të tij nga vendet e tjera se koha nuk pret. Kërkesa e Boltonit vjen vetëm pak javë përpara takimit të presidentëve dhe kryeministrave për të miratuar reformat e propozuara.
XS
SM
MD
LG