Ndërlidhjet

MOSKË


Tortura dhe abuzimet ndodhin sistematikisht në burgjet ruse. Lev Ponomarev, kreu i lëvizjes gjithpërfshirëse për të drejtat e njeriut në Rusi, i ka krahasuar burgjet ruse sot me gulagët e Bashkimit Sovjetik.
Shqetësimet vijnë pas grevës së urisë nga Mihail Khodorovski për keqtrajtimin në burg të kolegut të tij.
XS
SM
MD
LG