Ndërlidhjet

PRAGË


Evropa Qëndrore dhe Jugore po përballet me pasojat e përmbytjeve që shkaktuan vdekjen e 42 personave. Rumania është vendi që është dëmtuar më së shumti, ku llogariten 31 të vdekur në 9 ditë. Austria, Zvicra dhe Bullgaria kanë shënuar në total 11 viktima nga moti i keq.
XS
SM
MD
LG