Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një nga klerikët më me ndikim në Kishën Ortodokse Serbe i ka kërkuar të akuzuarit për krime lufte Radovan Karaxhiqit, që të dorëzohet. Në një intervistë të publikuar sot, peshkopi Amfilohije, i tha gazetarëve austriakë dhe britanikë se po të ishte në vend të Karaxhiqit do të dorëzohej.
XS
SM
MD
LG