Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia ka tërhequr ambasadorin e saj nga Sllovenia pas një mosmarrëveshje rreth një kufiri detar.
Qeveria sllovene vendosi dje që të mbajë të drjetën mbi një rrip toke në veri të Detit Adriatik. Qevria e Zagrebit tha se lëvizja paraqet aspirata territoriale drejt Kroacisë dhe e ka tërhequr ambasadorin e saj nga Lubjana për konsultime.
XS
SM
MD
LG