Ndërlidhjet

PARIS


17 persona shumë nga ta fëmijë, janë mbytur sot dhe 30 janë lënduar pas zjarrit, që kaploi një bllok apartamentesh në Paris. Shkaku i zjarrit ende nuk dihet. Banorët e ndërtesës raportohet të kenë qenë kryesisht imigrantë nga vendet e Afrikës perëndimore.
XS
SM
MD
LG