Ndërlidhjet

PRAGË


Statusi i Kosovës do të jetë në përputhje me vullnetin e qytetarëve të saj, pra vetvendosje dhe pavarësi, derisa Beogradi nuk duhet të implikohet në bisedat për statusin. Dialogu Prishtinë-Beograd është shumë i rëndësishëm, si dialog mes dy vendeve fqinj, deklaroi kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në nje intervistë për Radion Evropa e Lirë, në prag të marrjes së postit të kryeministrit, pas fitores së kësaj partie dhe aleatëve të saj në zgjedhjet e 3 korrikut.
Ndërkaq zhvillimi i turizmit dhe i zonave rurale do jenë përparësitë kryesore për të luftuar varfërinë.
Zoti Berisha, si kryeministër i ardhshëm i Shqipërisë, planifikon uljen e taksave dhe nxitjen e shqiptarëve në diasporë që të investojnë në Shqipëri.
XS
SM
MD
LG