Ndërlidhjet

TIRANË


Japonia dhe Holanda i kanë dhuruar Shqipërisë 5. 36 milionë dollarë për të pastruar bregdetin dhe mjedisin e afërt, ka njoftuar Ministria e Financave.
Ndihma është pjesë e projektit 7 vjecar të Bankës Botërore, Komisionit Evropian, Austrisë dhe Shqiëprisë për ta bërë turizmin në Shqipëri burim të madh të të hyrave.
XS
SM
MD
LG