Ndërlidhjet

BAGDAD


Negociatori sunit, Fakhri al-Qaisi tha sot se përfaqësuesit sunitë i kanë paraqitur kundër propozimet për Kushtetutë te kryetari i Parlamentit të Irakut, Hajim al-Hassani. Zoti al-Qaisi tha se sunitët po presin përgjigjje. Ata kanë paralajmëruar se do të takohen edhe me ambasadorin amerikan në Irak, Zalmay Khalilzad. Sunitët e kanë kundërshtuar propozim tekstin e përpiluar nga shiitët dhe kurdët.
XS
SM
MD
LG