Ndërlidhjet

MIAMI


Mijëra persona kanë lëshuar qytetin jugor të New Orleans- it dhe pjesët tjera të ulta në shtetin e Luizanes, pasi që uragani Katrina është shtrirë në bregdet. Njoftohet se uragani Katrina i përket kategorisë së 5 të stuhive, që nënkupton se mund të shkaktojë dëme katastrofike me erën që arrin 250 kilometra në orë.
Deri tash të paktën 7 persona kanë vdekur në Floridë dhe janë shkaktuar dëme të mëdha materiale.
XS
SM
MD
LG