Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti afgan Hamid Karzai në takimin me kryeministrin indian Manmohan Singh ka diskutuar rreth terrorizmit dhe sigurisë rajonale.
Duke folur për gazetarët në Kabul, Karzai tha se paqja mes Indisë dhe Paksitanit është vitale për rajonin, dhe kërkoi, që të tri vendet të punojnë së bashku për të luftuar terrorizmin.
Sing rikonfirmoi përkushtimin e Indisë për t'i ndihmuar Afganistanit duke thënë se stabiliteti i këtij vendi është esencial për rajonin.
XS
SM
MD
LG